Zalety antybakteryjnych mydeł naturalnych
Zalety antybakteryjnych mydeł naturalnych

Poznaj zalety antybakteryjnych mydeł naturalnych

Za sprawą pandemii koronawirusa w ostatnim czasie zrobiło się wyjątkowo głośno na temat różnego rodzaju środków odkażających i antybakteryjnych. Co ciekawe, nawet gdy świat wróci już do całkowitej normy, sytuacja ta dobitnie uświadomiła nam, jak ważne jest dbanie o higienę w kontekście zapobiegania infekcjom wirusowym lub bakteryjnym. Wiele zarazków przenosimy bowiem za pomocą dłoni, kiedy np. po wytarciu nosa chusteczką dotykamy kolejnych przedmiotów lub powierzchni, których następnie będą używać pozostali domownicy bądź współpracownicy. Aby pozbyć się ze skóry zaraźliwych drobnoustrojów i przerwać łańcuch ich przenoszenia, należy często myć ręce z użyciem mydła antybakteryjnego.

Mydła z olejkami z cytrusów – naturalna ochrona przed chorobami

Dostępne na rynku kosmetyki oferowane przez duże firmy są często wzbogacone o dodatkowe składniki o działaniu antybakteryjnym, takie jak m.in. alkohol, podchloryn sodu lub triklosan. Kontakt z tego typu substancjami jest jednak odradzany, ponieważ mogą one podrażniać skórę, akumulować się w organizmie czy nawet odpowiadać za wzrost komórek nowotworowych. Mimo to nie należy z góry skreślać wszystkich produktów o antybakteryjnych właściwościach. Wystarczy wybierać te, które toksyczne substancje zastępują naturalnymi roślinnymi ekstraktami. Takie właśnie są antybakteryjne mydła naturalne od Mommy’s Soap.

Przygotowane przez nas mydła cytrusowy migdał, limonka i mięta oraz czekopomarańcza zawierają w składzie naturalne olejki eteryczne z cytrusów – grejpfruta różowego, limonki lub pomarańczy – które kryją w sobie bioaktywne fitozwiązki zwane flawonoidami. Są one znane ze swojego działania przeciwzapalnego, przeciwwirusowego i antybakteryjnego, co objawia się m.in. w blokowaniu syntezy białek u chorobotwórczych bakterii i grzybów, a przez to uniemożliwieniu im dalszych interakcji z błonami i ścianami komórek naszego organizmu. Dodatkowo flawonoidy potrafią wychwytywać wolne rodniki odpowiedzialne za powstawanie wielu groźnych schorzeń (np. nowotworów, miażdżycy) oraz wspomagają funkcje ochronne skóry, broniąc ją przed szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Pozostałe korzyści ze stosowania antybakteryjnych mydeł naturalnych

Inną niekwestionowaną zaletą antybakteryjnych mydeł naturalnych w porównaniu do rozpowszechnionych kosmetyków jest prosty skład, który przekłada się na delikatne działanie na skórę. Niskiej jakości preparaty mają tendencję do wysuszania cery, głównie ze względu na różnicę w odczynie pH oraz obecność sztucznych dodatków, jednak mydła dostępne w Mommy’s Soap są przyjazne dla użytkowników nawet mimo swojego prozdrowotnego charakteru. Wykazują także właściwości hipoalergiczne oraz łagodzą podrażnienia, poprawiając tym samym ogólną kondycję i wygląd cery, w efekcie czego mogą je używać nawet osoby o skórze wrażliwej i atopowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.