o Nas

Mommy's soap to rodzinna manufaktura założona przez Monikę i Jarka, można nazwać ją wypadkową dwóch pasji: macierzyństwa i miłości do tego, co naturalne, piękne i pozytywnie wpływające na nasze zdrowie.

Sercem marki  jest Monika, chemiczka z wykształcenia. To ona tworzy nowe produkty, miesza w składach i panuje nad całością  produkcji!

Mommys Soap to kosmetyki z najlepszym składem o zniewalająco pięknych zapachach. W ofercie marki znajdziecie kremy do twarzy, peelingi, kule do kąpięli, oleje do ciała, olejki do aromaterapii jak i łagodne i naturalne mydła w wielu ciekawych naturalnych kompozycjach zapachowych!

Ponadto piękne opakowania, tematyczne obwoluty, zestawy i karty prezentowe !

w ofercie znajdziecie  najwyższej jakości mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie wykonane zgodnie z zasadami good manufacturing practise (GMP) – jest to system oparty na procedurach produkcyjnych, kontrolnych, jak i zapewnienia jakości, który gwarantuje, że wytworzone produkty spełniają określone wymagania jakościowe.

mydła i kosmetyki posiadają odpowiednie do wprowadzenia na rynek kosmetyczny raporty oceny bezpieczeństwa kosmetyków wykonane przez niezależnego safety assesora, badania dermatologiczne i mikrobiologiczne (nasze laboratorium oraz sklep stacjonarny znajduje się na ul. Lotniczej 86 w Baninie)

dla nas każde mydło naturalne czy musujące półkule do kąpieli to początek nowej podróży w nieznane, której cel jest zawsze taki sam – stworzenie unikalnej receptury, która będzie działać jak najlepiej na nasze zdrowie.

Starannie dobieramy składniki do każdego produktu i tworzymy receptury tak, aby efekt finalny był jak najlepszy, pakujemy naturalnie w papier Crush!

Czym jest Crush? Jest to wysokiej jakości papier produkowany z odpadów pochodzących z przetwórstwa kukurydzy, cytrusów, winogron, kiwi, oliwek, migdałów, orzechów laskowych, pestek wiśni i ziaren kawy. Zazwyczaj pozostałości te wykorzystuje się do użyźniania gleby lub jako wypełniacz do paszy dla zwierząt, tym razem jednak zyskały szansę na nowe, lepsze życie. Jak wygląda proces? Składniki potrzebne do produkcji są przetwarzane i oczyszczane w fabryce w pobliżu Wenecji. Cały proces jest całkowicie ekologiczny, nawet energia potrzebna do jego wytworzenia pochodzi z elektrowni wodnej należącej do włoskiego producenta – firmy Favini. We Włoszech rocznie przetwarza się około milion ton cytrusów do produkcji soków, z czego tylko 40% trafia do soku, a pozostałe 60% kończy jako „wytłoki cytrusowe”. Są one wykorzystywane w produkcji olejków eterycznych, bioetanolu, pektyn, owoców kandyzowanych oraz oraz wielu innych produktów. Crush, zgodnie z ekologiczną polityką firmy Favini i Europapier, posiada certyfikat FSC, jest wolny od GMO, zawiera 30% włókien pochodzących z recyklingu, a do jego wyrobu używa się wyłącznie energii w 100% odnawialnej. Pozwala to zredukować emisję CO2 o 20%. Jaki ma wpływ na środowisko? W czasach rosnącego zapotrzebowania na surowce przy jednoczesnym kurczeniu się zasobów naturalnych, możliwość zastosowania materiałów wtórnych daje lasom możliwość wzięcia „głębokiego oddechu“ i prawie pięciokrotnie przedłuży ich życie – mniej więcej tyle razy jest przetwarzany papier wysokiej jakości. Europapier oferuje szeroki wachlarz produktów linii Crush, na który składa się siedem odcieni, odnoszących się do jednego z zastosowanych surowców: Corn, Citrus, Kiwi, Olive, Almond, Hazelnut i Coffee, z których każdy może pochwalić się niepowtarzalnym wykończeniem, zależnie od rodzaju wykorzystanego surowca.

Udało nam się osiągnąć nasz ideał – połączenie piękna, czyli minimalistycznej estetyki opakowań naszych produktów, ich zapachu a także połączenia z miłością – czyli ich kojącemu działaniu, którym możemy dzielić się z najbliższymi

 

  

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.