Wykorzystanie olejków eterycznych w produkcji świec
Wykorzystanie olejków eterycznych w produkcji świec

Świece zapachowe cieszą się ogromną popularnością. Wykorzystuje się je nie tylko jako akcesoria uzupełniające aranżacje wnętrz, ale znajdują także zastosowanie w aromaterapii oraz przy masażach. Należy jednak uważać, gdyż wiele spośród dostępnych produktów wytworzono z wykorzystaniem sztucznych mieszanek zapachowych, które nie mają nic wspólnego z dobroczynnym działaniem naturalnych świec.

Dlaczego warto wybierać świece z olejkami eterycznymi?

Wysokiej jakości świeca powinna zawierać w składzie olejki eteryczne, czyli naturalne wyciągi z roślin, owoców oraz kwiatów. W przeciwieństwie do olejków zapachowych charakteryzują się one właściwościami leczniczymi. W zależności od wybranego aromatu mogą one poprawiać samopoczucie, zmniejszać napięcie nerwowe i skurcze mięśni, a nawet wykazywać działanie przeciwzapalne oraz antyseptyczne. Inną zaletą olejków eterycznych jest fakt, że z ich użyciem można otrzymać piękne, złożone kompozycje zapachowe takie jak dostępna w sklepie internetowym Mommy’s Soap Rozpachniona Szarlotka czy Mroźny Las, których próżno szukać wśród świec stworzonych na bazie syntetycznych olejków.

Co pomaga cieszyć się zapachem olejków eterycznych w świecach?

Podczas zakupu świecy do aromaterapii warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj użytych olejków czy ich zawartość, ale także na to, z jakiego wosku została ona wytworzona. Świece wylane z naturalnych wosków (np. pszczelego, sojowego) mają pozytywny wpływ na atmosferę w naszym domu, gdyż nie wydzielają szkodliwych związków. Dodatkowo spalają się czyściej, co skutkuje mniejszą ilością sadzy i dymu w powietrzu. Należy również podkreślić, że wosk stosowany w naturalnych świecach sojowych od Mommy’s Soap dłużej utrzymuje przyjemny aromat, uwalniając go 2 razy wolniej niż w przypadku parafiny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.