Jakie olejki nadają się do aromaterapii?
Jakie olejki nadają się do aromaterapii?

Przebywanie wśród przyjemnych zapachów nie tylko podnosi poziom zadowolenia czy poprawia samopoczucie, ale także pozytywnie wpływa na cały organizm. Fakt ten jest wykorzystywany przez aromaterapię, czyli metodę zaliczaną do medycyny alternatywnej, która skupia się na łagodzeniu wielu przypadłości przy użyciu naturalnych olejków. Można je stosować na kilka różnych sposobów, np. w formie inhalacji z użyciem dyfuzorów ultradźwiękowych, podczas kąpieli czy poprzez bezpośrednie nałożenie na skórę. Od jakich olejków warto rozpocząć swoją przygodę z aromaterapią?

Olejki do aromaterapii – eteryczne czy zapachowe?

W ramach aromaterapii stosuje się olejki eteryczne, które otrzymuje się z roślin na drodze wyciskania, ekstrakcji lub destylacji parowej. Pozyskane olejki zamyka się w butelkach z ciemnego szkła, aby chronić je przed działaniem promieni słonecznych, które często doprowadzają do utleniania się zawartych w nich składników naturalnych. Nie wolno jednak mylić ich z olejkami zapachowymi, czyli syntetycznie wytwarzanymi związkami chemicznymi. Należy ich unikać, gdyż wysuszają i podrażniają one skórę, jak również mogą stanowić przyczynę wielu potencjalnie groźnych problemów zdrowotnych.

Jakie olejki eteryczne polecamy do aromaterapii?

Aby uniknąć syntetyków, warto skorzystać z oferty Mommy’s Soap – sklepu internetowego, który nie tylko oferuje olejki eteryczne do aromaterapii, ale także bazujące na nich naturalne kosmetyki. Polecamy szczególnie:

  • olejek lawendowy – jego zapach sprawia, że wyciszamy się i uspokajamy. Dodatkowo lawenda działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, zmniejsza obrzęk i poprawia krążenie. Co ciekawe, stanowi także naturalne remedium na uciążliwe insekty;
  • olejek pomarańczowy – wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Zwalcza stres, ale też pobudza do działania. Jest szczególnie przydatny przy skurczach mięśni i napięciach nerwowych;
  • olejek z bergamotki – pomaga w radzeniu sobie z dolegliwościami dróg oddechowych. Działa też rozkurczowo, co docenią kobiety, które przechodzą bolesne miesiączki. Ponadto olejek z bergamotki uważa się za afrodyzjak.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.