darmowa wysyłka zamówień powyżej 150 zł!

Olej ze słodkich migdałów i jego właściwości.

Monika, 10 kwiecień 2019
Olej ze słodkich migdałów i jego właściwości.

Olej ze słodkich migdałów i jego właściwości.

Olej ze słodkich migdałów...właściwie, dlaczego ze słodkich migdałów? Ponieważ olej z gorzkich migdałów jest powszechnie stosowany w celu zapewnienia zapachu i smaku. Pod tym względem jest bardziej intensywny, jednak dla naszej skóry już nie koniecznie.


Właściwości oleju ze słodkich migdałów


 Utrzymuje skórę gładką i wolną od zmarszczek

 Chroni skórę przed promieniowaniem UV

 Silnie nawilża, oraz goi poranioną skórę

 Zapobiega powstawaniu zaskórników oraz trądziku.


Olej ze słodkich migdałów jest pełen witaminy E, witaminy A, jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, potasu i cynku. Jest mały ale potężny w swoim działaniu dla twojej skóry.

Witamina E oraz kwas tłuszczowy w oleju ze słodkich

Witamina E jest niezwykle silnym przeciwutleniaczem. Stres oksydacyjny jest główną przyczyną pogorszenia się warstwy kolagenowej skóry, ponieważ kolagen utrzymuje skórę gładką i wolną od zmarszczek. Dzięki witaminie E olej ze słodkich migdałów utrzymuje komórki skóry w zdrowiu, chroni skórę przed promieniowaniem UV i pomaga skórze wyglądać gładko, miękko i bez zmarszczek. Kwas tłuszczowy zawarty w oleju ze słodkich migdałów pomaga zachować nawilżenie twojej skóry a nawet leczyć popękaną i podrażnioną skórę.


Witamina A w oleju ze słodkich migdałów

Z racji tego iż olej łatwo przenika przez skórę i posiada witaminę A, doskonale nadaję się do usuwania zanieczyszczeń gromadzących się porach. Dzięki temu możemy łatwo zapobiec powstaniu zaskórników i trądziku.

Olej ze słodkich migdałów a cera skóry

Produkty które zawierają olej ze słodkich migdałów są bardzo uniwersalne do różnego typu cery. Najbardziej polecane są do cery typu tłustej, suchej i skóry wrażliwej. Pamiętaj że olej nie zatyka porów.